Fot. Facebook.com/MZGOVPL

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w środę 14 kwietnia opublikowana zostanie informacja na temat obostrzeń w Polsce. Szef resortu zapowiedział, że „prowadzona będzie bardzo ostrożna polityka”.

– Ażeby mówić o odważniejszym otwieraniu, powinniśmy mieć wyszczepionych ok. 70 proc. osób w wieku 60 i więcej lat. W tej chwili mamy ok. 40 proc. To jest apel do wszystkich 60-latków i starszych osób, aby się zgłaszały na szczepienia, bo to nam pozwala podejmować odważniejsze decyzje. Będziemy prowadzili politykę bardzo ostrożną, to nie może być przerzucanie się z jednego krańca na drugi kraniec skali – mówił Niedzielski w rozmowie z rp.pl.

Jak przyznał sam minister zdrowia, obecne zalecenia dotyczące zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych to ,,jedyna możliwa w tym momencie pandemii regulacja”.

– W parku, w lesie noszenie maseczki nie przyczynia się do zwiększenia stopnia zabezpieczenia. Ale gdy spacerujemy po ulicach miasta, gdzie zatłoczenie jest większe, ryzyko zakażenia jest bardzo realne – dodał szef resortu.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Cezary K.

Redaktor strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Wiadomości, Kulinaria