piwo
fot. Pexels

W ciepłe dni mnóstwo osób z ochotą sięga po zimne piwo. Jednak czasami zdarza się, że zostaje nam pewna, niedopita ilość tego złocistego napoju. Co z nim zrobić? Oto kilka znakomitych pomysłów na wykorzystanie resztek piwa.

Co zrobić z niedopitym piwem? Zastosuj ten trik

Gdy nie jesteśmy w stanie dopić piwa, po prostu je odstawiamy, zmuszanie się do dokończenia tego trunku zwykle nie jest najlepszym podejściem. Nierzadko kończy się bólem głowy. Rodzi się więc pomysł, aby pozostałość alkoholu wylać do zlewu. Taka strategia to jednak zwykłe marnotrawstwo, więc zdecydowanie ją odradzamy.

Dużo lepszym pomysłem będzie wykorzystanie resztek trunku. W jaki sposób? Istnieje naprawdę wiele pomysłów, a przebojem są m.in. naleśniki z dodatkiem piwa. Dodaj trochę złocistego alkoholu do klasycznej mieszanki, a efekt smakowy pozytywnie zaskakuje.

Jak wykorzystać niedopite piwo? Tych specjałów musisz spróbować

Piwa można też użyć do przyrządzenia marynaty do mięs (np. do kotletów schabowych). Warto też pokusić się o przygotowanie dorsza w cieście piwnym. Jeśli natomiast jesteście fanami słodkości, możecie usmażyć faworki z dodatkiem piwa albo upiec piwne ciasteczka, tzw. piwoszki.

Piwo sprawdzi się także jako środek w walce ze… ślimakami. Z trunku tego stworzycie świetną pułapkę na te organizmy. Gdy dostaną się do kubeczka z napojem, nie będą mogły przechadzać się dalej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę