,,Czeka nas wzrost zachorowań”! Pełen obaw minister ostrzega Polaków

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że powolne znoszenie obostrzeń doprowadzi do wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. Według niego nie można na ten moment jasno określić, jak duży będzie to przyrost.

   

Szef resortu zdrowia przyznał, że granica wydolności systemu ochrony zdrowia wynosi obecnie 30 tysięcy nowych przypadków dziennie, spośród których 10-20% kończy się hospitalizacją.

Jeżeli +odmrażamy+ i +uwalniamy+ różne obszary życia, wzrost liczby zakażeń koronawirusem na pewno będzie. Ważne, żeby był to wzrost, który zmieści się w pewnej granicy tolerancji i nie doprowadzi do rozwoju trzeciej fali – powiedział cytowany przez portal wGospodarce.pl Niedzielski.

Zdaniem ministra zdrowia, jeśli dojdziemy do liczby 30 tysięcy przypadków dziennie, to ,,wydolność systemu będzie minimalna, żeby nie powiedzieć zerowa”.

   

Mamy zabezpieczenie w postaci szpitali tymczasowych, które stoją w dużej mierze wolne i niech tak zostanie. Jednak to nie łóżka leczą, trzeba mieć personel i z tym niestety jest gorzej. Dlatego przyjęliśmy rozwiązania, które upraszczają przyznanie prawa wykonywania zawodu medykom z zagranicy – dodał.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News