Dopuścił się licznych przestępstw na cmentarzu. 70-latek będzie miał problemy

Nagrobek
Fot. Policja Gostyń

Policjanci z Gostynia zatrzymali 70-letniego mężczyznę, który uszkodził pomnik na cmentarzu, doprowadzając tym samym do strat w wysokości pięciu tysięcy złotych. Poza tym mieszkaniec powiatu śremskiego odpowie za kradzieże z różnych nagrobków.

REKLAMA

Mundurowi z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu dostali informację, że na cmentarzu w Kunowie doszło do uszkodzenia pomnika. Straty w wyniku tego przykładu wandalizmu zostały oszacowane na kwotę pięciu tysięcy złotych.

Kryminalni od razu zajęli się sprawą i ustalili, że za uszkodzenie pomnika odpowiada 70-letni mieszkaniec powiatu śremskiego. – Mężczyzna, umyślnie kopiąc pomnik, uszkodził dwie pionowe płyty oraz lampkę wieczną na stałe przytwierdzoną do pomnika – relacjonuje gostyńska policja.

Seniora mogą czekać poważne konsekwencje

Podczas czynności wyjaśniających tę sprawę funkcjonariusze ustalili również, że od marca do maja bieżącego tego roku mężczyzna dopuszczał się innych czynów. Chodzi o notoryczne kradzieże wkładów elektrycznych z innych grobów.

REKLAMA

70-latek usłyszał już zarzut znieważenia spoczynku zmarłego poprzez kopanie i uszkodzenie pomnika, a także ograbienie miejsca spoczynku nieustalonej jak dotąd liczby osób. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

Podziel się: