REKLAMA

Szymon Hołownia
Fot. Aukcja na Allegro

28 stycznia odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już teraz jedną z aukcji uruchomił Szymon Hołownia, który wystawił do licytacji barierkę sprzed Sejmu. Dodatkowo marszałek zapewni zwycięzcy inne atrakcje.

REKLAMA

Usunięcie barierek otaczających budynek Sejmu było jedną z pierwszych deklaracji Szymona Hołowni w roli marszałka. Jak się później okazało, dotrzymał słowa. Wbrew pozorom nie wszystkie elementy ogrodzenia poszły w zapomnienie.

Hołownia wystawia na WOŚP barierkę sprzed Sejmu

– Pierwszą rzeczą, która wydarzyła się wkrótce po wyborach 15 października 2023 r. było ich spontaniczne rozmontowanie. Tym samym Sejm otworzył się DLA i NA obywateli. Postanowiłem więc wystawić na aukcję – jako symbol czasów słusznie minionych – jedną z tych barierek. W kolorze biało-czerwonym, opatrzoną certyfikatem autentyczności, noszącą ślady użytkowania – opisał licytację Hołownia.

REKLAMA

Marszałek zdradził, że zwycięzca licytacji dostanie dodatkowe korzyści. Będą to „obiad w gabinecie Marszałka z samym Hołownią”, a także certyfikat autentyczności, potwierdzający prawdziwość licytowanego przedmiotu.

Tegoroczny finał 32. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 28 stycznia, a przesłaniem zbiórki są: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. – Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych – podaje strona wosp.org.pl.

REKLAMA

REKLAMA