Słońce
Fot. Pixabay.com

Sobota stanęła pod znakiem deszczu i niezbyt przyjemnej pogody w większości regionów Polski. Niebawem będzie to jednak wspomnienie, ponieważ według najnowszej prognozy w najbliższym tygodniu dojdzie do wyraźnego ocieplenia.

Opady deszczu w niedzielę prognozowane są jeszcze dla centralnej i wschodniej części kraju. Synoptycy przekazali, że na metr kwadratowy może spaść do 10 litrów wody. Temperatury wyniosą od 7 stopni na wschodzie, po 12 w centrum i 16 na północnym zachodzie Polski.

Wraz z upływem godzin front z opadami powoli będzie opuszczał nasz kraj, a w godzinach wieczornych na niebie nie powinno być już chmur. Będzie to zapowiedź znacznie lepszych warunków, które będą nas czekać w najbliższych dniach.

Już w poniedziałek słońce powinno dominować nad wszystkimi regionami w kraju, a co za tym idzie wzrośnie temperatura. Na Podkarpaciu i w Małopolsce przewidywane jest 10-12 stopni, w centrum 15 stopni, a na północnym zachodzie do 17 stopni.

We wtorek będzie jeszcze cieplej – na Podkarpaciu ma być 15 stopni, a na Dolnym Śląsku do 19 stopni. Środa będzie kontynuacją pięknej pogody – na południowym zachodzie termometry pokażą nawet 20 stopni Celsjusza.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę