55-letnia reprezentantka Luksemburgu chińskiego pochodzenia, Ni Xialian wywalczyła awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie, które odbędą się w Tokio. Będzie to dla niej dopiero czwarty udział w imprezie tej rangi.

Xialian od wielu lat znajduje się w czołówce światowego tenisa. Pierwsze duże sukcesy zaczęła święcić już w przedostatniej dekadzie ubiegłego wieku – w 1983 roku wywalczyła dwa złote medale w grze mieszanej w parze z Guo Yehua i drużynowo podczas Mistrzostw Świata w Tokio. Reprezentując swój ojczysty kraj, czyli Chiny, pingpongistka więcej medali już nie zdobyła, ale kolejne osiągnięcia dopisywała do swojego konta już jako reprezentantka Luksemburgu.

Koronnym turniejem, na którym 55-latka triumfowała były Mistrzostwa Europy. Dwa pierwsze krążki zdobywała indywidualnie – w 1998 roku w Eindhoven i w 2002 roku w Zagrzebiu, w którym również zdobyła najcenniejszy z medali w grze mieszanej. Dwa lata wcześniej w Bremie w grze podwójnej Xialian wywalczyła srebro, podobnie jak w Belgradzie w 2007 roku, gdzie tym razem grała w pojedynkę.

Udział w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio zapewniły jej niedawne igrzyska europejskie w Mińsku, w których 55-latka zajęła ostatecznie trzecie miejsce. Na początku turnieju rozstawiona była z numerem ,,15″, jednak dzięki świetnej grze dotarła aż do półfinału. W decydującym pojedynku w Monako pokonała wyżej rozstawioną Xiaoxin Yang 4:2, dzięki czemu wywalczyła sobie przepustkę do Tokio.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna