Wielu osobom nadawanie paczek kojarzy się z licznymi formalnościami czy dużymi kosztami generowanymi przez logistyczne działania firm przewozowych. Jednak branża kurierska ewoluuje, przystosowując się do rosnących potrzeb konsumentów. Tani kurier, łatwe nadanie oraz szybka dostawa to podstawowe wymagania klientów, które w dzisiejszych czasach muszą spełniać najważniejsi gracze branży transportowej. Dowiedz się, jak komfortowo nadać paczkę i co zrobić, aby tania paczka bez problemu dotarła do jej adresata.

Bezproblemowe nadanie i szybka dostawa – czyli co cenią klienci?

W ostatnich latach przesyłki kurierskie znacznie zyskały na popularności. Coraz więcej osób nie tylko zamawia, ale i nadaje paczki na terenie całej Polski. Branża kurierska rozwija się wraz ze wzrostem zainteresowania szeroko pojętym e-commerce. Dlatego też usługi kurierskie stają się coraz bardziej przyjazne i przystępne dla wszystkich klientów – również tych, którzy wysyłają prywatne paczki lub sprzedają pojedyncze przedmioty na marketplace’ach (Allegro, OLX i podobne platformy). Klienci branży kurierskiej cenią sobie usługi, które cechuje prostota, szybkość i wygoda realizacji. Nie bez znaczenia jest też niska cena przesyłki kurierskiej. Tani kurier cieszy się popularnością, ponieważ większość klientów nie lubi przepłacać za transport zamówienia. Tania paczka oraz profesjonalne usługi kurierskie to podstawa zadowolenia zarówno nadawcy, jak i odbiorcy zamówienia. Warto pamiętać, że tani kurier nie tylko powinien oferować atrakcyjne ceny, ale także elastyczne warunki współpracy. Klienci cenią sobie zróżnicowaną ofertę, wśród której znajdą odpowiadający im sposób dostawy, odbioru oraz zapłaty za przesyłki kurierskie. Dodatkowo ważne jest, aby cały proces – od zamówienia kuriera do doręczenia przesyłki – przebiegał bez zbędnych formalności. Klienci docenią brak umów i licznych, skomplikowanych formularzy.

Jak szybko i tanio nadać paczkę?

Tanie przesyłki kurierskie z komfortowym sposobem nadania i odbioru to domena firmy InPost, która jest jednym z najpopularniejszych przewoźników w Polsce. W InPoście istnieje możliwość nadania paczki na kilka sposobów. Przesyłka może zostać wysłana z PaczkoPunktu, lub też z coraz bardziej popularnego Paczkomatu®. Oprócz komfortowych sposobów nadania i dostawy InPost oferuje również jedne z najatrakcyjniejszych warunków przewozowych. Jest to tani kurier, który zapewnia szybką obsługę zleceń i wysoką jakość wszystkich procesów składających się na całokształt usługi. Proces nadawania paczek w InPoście jest bardzo łatwy i szybki. Pierwszym krokiem jest przygotowanie paczki do wysyłki. Czynność ta opiera się na odpowiednim zabezpieczeniu i spakowaniu wysyłanych produktów. Nie należy odkładać pakowania przesyłki na później, ponieważ znajomość ostatecznych wymiarów pakunku przyda się w następnych krokach procesu nadawania zamówienia. Kolejny etap zamawiania usług kurierskich polega na wypełnieniu prostego formularza, który posłuży do wygenerowania etykiety albo kodu QR i PIN-u do nadania paczki bez drukowania listu przewozowego. Formularz nadania przesyłki znajduje się na stronie internetowej InPostu. Wypełnianie arkusza należy zacząć od wyboru sposobu wysyłki i odbioru. Pierwsza z opcji oferuje zarówno nadanie, jak i odbiór przesyłki w Paczkomacie®. Do drugiego rodzaju usługi zalicza się przesyłki kurierskie, które są nadawane w automatycznej maszynie firmy, ale dostarcza je kurier: pod wskazany adres prywatny. Po wybraniu jednego z rodzajów nadania i dostawy należy wskazać rozmiar gotowej do transportu przesyłki. Przy tym kroku trzeba uwzględnić wagę paczki, a także wymiary opakowania (jego szerokość, wysokość i długość).

W następnym kroku formularz poprosi o podanie podstawowych danych kontaktowych. W arkuszu trzeba będzie wpisać informacje dotyczące zarówno osoby wysyłającej paczkę, jak i odbiorcy zamówienia. Na stronie ukażą się odpowiednio opisane pola tekstowe, w których należy wpisać imiona i nazwiska, namiary e-mail i kontaktowe numery telefonów nadawcy oraz adresata paczek. Po uzupełnieniu wszystkich danych witryna przewoźnika przekieruje Cię do płatności. Na tej podstronie opłacisz zamówienie na zlecone usługi kuriera. Tanie przesyłki InPostu można opłacić poprzez BLIK, kartę płatniczą lub szybkie przelewy Dotpay, Google Pay czy też Apple Pay. Po dokonaniu wpłaty na wskazany wcześniej adres e-mail przyjdzie etykieta stanowiąca list przewozowy oraz kod QR lub kod nadania. Jeśli posiadasz drukarkę, możesz wydrukować wygenerowaną etykietę i nakleić ją na paczkę. Nie jest to jednak punkt obowiązkowy, jeśli nie masz drukarki możesz nadać za pomocą aplikacji. Ostatnim etapem całego procesu jest udanie się do wybranego Paczkomatu® czy też PaczkoPunktu i samodzielne nadanie zamówienia. Podczas własnoręcznego nadawania paczek warto wykorzystać kody nadania, które znajdziesz w aplikacji przewoźnika bądź też w swojej skrzynce mailowej. W Paczkomacie® można zeskanować kod QR lub ręcznie wpisać liczbowy PIN na ekranie automatu. Po poprawnym wprowadzeniu danych otworzy się szafka maszyny, która przypisana jest do danego zamówienia. Włóż paczkę do skrytki, zamknij drzwiczki i gotowe – przesyłka nadana!

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę