T-shirty mają długą historię, a pomimo upływu czasu, nadal są na topie. Cenimy je za wygodę i uniwersalność. Można je łączyć z różnymi częściami garderoby, także z marynarką, ale nie każdą. Kiedy warto zainteresować się taką stylizacją?

Wobec połączenia T-shirtu z marynarką są skrajne podejścia. Są mężczyźni, którzy uwielbiają w nim chodzić i uważają za wyjątkowo stylowe. A jest i taka grupa, która uważa, że zestawienie takie jest kiczowate. Jedni i drudzy mają rację, a klucz tkwi tak naprawdę w szczegółach i tym, co dokładnie zamierzamy założyć. Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, z czym T-shirty męskie będą wyglądać świetnie, a jakich zestawień należy unikać.

Najczęstsze błędy

Nigdy z T-shirtem nie będzie dobrze wyglądać marynarka ze smokingu albo eleganckiego garnituru. Koszulka jest sportowa i nie możemy do niej dodać czegoś, co jest bardzo formalne. To jest właśnie ta sytuacja, o której była mowa wyżej, a stylizacja byłaby po prostu kiczem.

Innym błędem jest łączenie wzorzystej marynarki z bardzo kolorowym i wzorzystym T-shirtem. Taka stylizacja byłaby przesadzona. Jeżeli mamy dobre wyczucie mody, możemy eksperymentować, ale jeśli nie czujemy się ekspertami i mamy wątpliwości, starajmy się, aby jeden z tych elementów był gładki. Nadmiar wzorów i kolorów nie jest polecany do żadnej stylizacji.

Wiemy już, że nie każda koszulka do marynarki pasuje, więc zanim się na takie zestawienie zdecydujemy, to się dobrze zastanówmy. Przejdźmy w takim razie do tego, jakie kompozycje wyglądają stylowo.

Jak połączyć T-shirt z marynarką?

Przede wszystkim naszą uwagę powinna przykuć marynarka męska casual, bo to właśnie ona pasuje najlepiej do bawełnianych koszulek. Wtedy mamy do czynienia z ubraniami o podobnym poziomie formalności, więc ryzyko stylizacyjnej wpadki jest znacznie mniejsze. Takie połączenie doda T-shirtowi odrobinę elegancji, natomiast marynarka będzie mniej formalna. Najlepsze będą marynarki bawełniane, z efektownymi kieszeniami lub łatami na łokciach. Dzięki temu będzie wiadomo, że jest to marynarka casualowa.

Do marynarki we wzory, na przykład w kratę, dobrze pasują T-shirty gładkie. Gdybyśmy sięgnęli po wzory lub napisy, to barw i zdobień mogłoby być za dużo i znów otarlibyśmy się o kicz. Przy gładkich marynarkach możemy sobie pozwolić na delikatny nadruk, ale zachowajmy ostrożność. Wystarczy, że fragment napisu lub obrazka będzie zakryty i sens się straci.

Kiedy możemy nosić marynarkę z T-shirtem?

Jest jeszcze jedna kwestia, którą poruszyć musimy. Kiedy właściwie taki zestaw możemy zakładać? Taka stylizacja będzie casualowa lub w stylu casual smart. Oznacza to, że będzie odpowiednia do noszenia na co dzień. Możemy się tak ubrać, wychodząc na miasto i na spotkanie z przyjaciółmi. Nie łączmy marynarki z T-shirtem, kiedy czeka nas przyjęcie rodzinne, spotkanie biznesowe lub inne wyjście, podczas którego musimy wyglądać formalnie i elegancko. Gdybyśmy przyszli w T-shircie, pokazalibyśmy brak klasy i profesjonalizmu.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę