laptop gamingowy
Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Coraz częściej komputery stacjonarne w naszych domach zastępują laptopy. Te przenośne urządzenia elektroniczne pozwalają na to, by korzystać z nich wszędzie tam, gdzie się udamy. Są niezastąpione jako potencjalne narzędzia pracy, czy też centra domowej rozrywki. Decydując się na zakup nowego laptopa, musimy sobie zadać pytanie, do czego ma nam on służyć. Z pewnością czego innego będzie szukała projektantka stron internetowych, a czym innym zainteresuje się zawodowy gracz komputerowy. Laptopy gamingowe, które są dostępne na naszym rynku od wielu lat, to kategoria urządzeń produkowanych z myślą o tych z nas, którzy nie wyobrażają sobie życia bez świata gier. Dobrze dobrany laptop będzie więc źródłem wielu intrygujących doznań i z pewnością pozwoli nam się delektować tym, co cenimy sobie najbardziej. Granie w gry komputerowe wymaga wytrzymałego sprzętu o dobrych osiągach technicznych. Przed zakupem warto więc wszystko dokładnie sprawdzić, by nabyć odpowiednie urządzenie.

Karta graficzna, pamięć RAM, procesor Intel Core i5, a może inne rozwiązania – szczegóły mają znaczenie

Jeśli więc w polu naszych zainteresowań leżą laptopy gamingowe z prawdziwego zdarzenia, to koniecznie powinniśmy znaleźć sklep, w którym będziemy mogli je nabyć. Z pewnością takim sklepem jest market internetowy Neonet: https://www.neonet.pl/laptopy/gamingowe.html. Obecnie w ich ofercie znajdziemy aż pięćdziesiąt osiem laptopów do gier, pochodzących od różnych producentów. Dzięki tak szerokiemu wyborowi oraz korzystnym rozwiązaniom zakupowym, jak np. system ratalny, w nasze ręce może trafić laptop naszych marzeń. Postawą każdego dobrego laptopa gamingowego będzie z pewnością dedykowana karta graficzna. Najlepiej byłoby tu postawić na rozwiązania typu Nvidia Geforce GTX 1050 albo GTX 1650. Dzięki takim kartom mamy pewność, że każda rozgrywka na ekranie naszego laptopa będzie przebiegała bez zarzutu. Równie ważna jest ilość pamięci RAM, która zapewni nam prawidłowe działanie każdej gry. Do płynnej gry w rozdzielczości Full HD potrzebujemy więc kart graficznej z pamięcią na poziomie przynajmniej czterech gigabajtów, ale warto tu sięgnąć np. po karty o pojemności 8GB. Sam laptop powinien zaś dysponować przynajmniej pamięcią wbudowaną na poziomie dwunastu RAM. Jeśli chodzi o procesor dobrym rozwiązaniem może tutaj być Intel Core i5, i7, czy też i9. Można także postawić na procesor AMD. To czy wybierzemy produkt Intel Core czy inne opcje, zależy od naszych preferencji.

Dysk HDD czy SSD, wyraźny obraz, chłodzenie – kupujmy z głową

W przypadku dysków do laptopów do gier warto postawić na dysk SSD – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Dzięki niemu będziemy mogli w pełni cieszyć się takimi zaletami jak rozdzielczość ekranu oraz płynność rozgrywki. Dysk SSD w połączeniu z dobrym procesorem Intel Core sprawi, że laptop będzie działał, jak należy. Dysk SSD, karta graficzna dobrej jakości i możemy grać, ile chcemy. Dobry laptop, odpowiednia częstotliwość odświeżania obrazu będą miały wpływ na jakość każdej rozgrywki. Dysk SSD jest oczywiście droższy od dysku HDD, ale naprawdę warto w niego zainwestować. Najlepsze laptopy są wyposażone właśnie w takie dyski. W przypadku obrazu na ekranie warto zdecydować się na ekran matowy o wysokiej jasności, z rozdzielczością Full HD lub wyższą. Widząc, ile kosztuje laptop z procesorem np. Intel Core i9, wiemy że kupujemy coś, na czym będziemy mogli grać przynajmniej przez kilka lat. Szkoda by było tutaj rezygnować z dobrego ekranu. Zwracajmy także uwagę na takie szczegóły jak złącza audio combo jack, itp. Możemy także zainwestować w sprzęt wyposażony w dodatkowe zabezpieczenia, jak czytnik linii papilarnych. Istotną sprawą będzie również chłodzenie naszego laptopa, który może się przegrzewać podczas długich rozgrywek. Z pewnością nie zaszkodzą tutaj dodatkowe wentylatory w obudowie, czy też podkładki chłodzące. Producenci mają tutaj dość zróżnicowane pomysły warto więc zwracać uwagę na opisy techniczne poszczególnych laptopów, które znajdziemy na stronie sklepu Neonet.

Podświetlana klawiatura i inne akcesoria, w które warto zainwestować, kupując laptop do gier

Dobry dysk SSD, karta graficzna z prawdziwego zdarzenia, odpowiednia częstotliwość taktowania, dobra rozdzielczość ekranu, itp., to nie wszystko. Dla niektórych interesującą sprawą będzie także, np. podświetlana klawiatura, czy też możliwość jej programowania, co zdecydowanie ułatwia rozgrywkę. Kupując laptopa gamingowego warto postawić na model zaopatrzony w system operacyjny Windows 10, dzięki czemu będziemy mogli na nim także pracować. Interesującą sprawą może być także model zaopatrzony w ekran dotykowy, czy też inne udogodnienia. Warto więc przy użyciu dostępnych środków komunikacji pozyskać jak najwięcej informacji, by nabyć laptop gamingowy, który będzie spełniał wszelkie nasze oczekiwania. Odpowiednia ilość GB, karta graficzna Nvidia Geforce, ekran z dużą przekątną ekranu oraz inne szczegóły na pewno wpłyną na nasz wybór. Zakupy w Neonet pozwolą nam na zrealizowanie naszego marzenia w stu procentach.