Adam Niedzielski
Fot.Facebook.com/MZGOVPL

Jak wynika z najnowszych informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia, we wrześniu doszło do wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. Wskutek tego pojawiły się wątpliwości dotyczące ewentualnego powrotu obostrzeń. Adam Niedzielski zabrał głos w tej sprawie.

Kilka tygodni temu wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekonywał, że rząd ma przygotowany plan działania na jesień. Oznaczał on, że przywrócony zostanie obowiązek zakrywania ust i nosa dla osób powyżej 60. roku życia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski nie wyklucza, że część ograniczeń zostanie przywrócona. Oznajmił, że może do tego dojść w sytuacji, gdy liczba pacjentów covidowych w szpitalach wzrosłaby do pięciu tysięcy.

Niedzielski był gościem audycji „Sedno Sprawy”, w trakcie której wypowiedział się na temat ewentualnego przywrócenia obowiązku noszenia maseczek w komunikacji miejskiej. Otwarcie przyznał, że „wszystko wskazuje na to, iż nie będzie takiej potrzeby”.

Niedzielski podkreślał też, że mamy do czynienia z innym przebiegiem jesiennej fali niż w poprzednich latach. Tym razem liczba zakażeń wzrosła bowiem wcześniej – już latem. Więcej infekcji we wrześniu ma natomiast związek z tym, że dorośli wrócili do biur, natomiast dzieci znów kształcą się w szkołach.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę