Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę wieczorem, że w Polsce są kolejne trzy nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Wcześniej w niedzielę potwierdzono dwa przypadki choroby. Łącznie w Polsce zarażenie stwierdzono u 11 osób. Najnowsze wyniki dotyczą kobiety z województwa śląskiego i mężczyzn z województw dolnośląskiego oraz mazowieckiego, którzy przebywają w szpitalach w Raciborzu, Wrocławiu i Warszawie. Wcześniej informowano o zakażeniach w Warszawie i Rybniku.

Pacjentka to osoba w sile wieku, która była na kwarantannie i trafiła z niej prosto do szpitala. Pacjent z Wrocławia to osoba starsza, po kontakcie z osobą bliską, która jest obecnie na hospitalizacji za granicą. Pacjent z Warszawy jest osobą młodą, która wróciła w ostatnim czasie z Włoch. Służby sanitarno-epidemiologiczne lokalizują już osoby z kontaktu z pacjentami i poddają je kwarantannie – podało Ministerstwo Zdrowia.

Wcześniej MZ informował o pacjentce z Warszawy, która została umieszczona w stołecznym Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym. Byłą to Hiszpanka, która przyleciała do Polski samolotem. Trwa ustalanie miejsca pobytu osób lecących tym rejsem.

Koronawirusa wykryto też u mieszkańca Rybnika. Mężczyzna przebywa w szpitalu w Raciborzu. Był jednym z pasażerów autokaru, który przyjechał z Lombardii we Włoszech. Na jego pokładzie znajdowało się łącznie 33 pasażerów z województw: śląskiego, mazowieckiego, lubuskiego, opolskiego i dolnośląskiego, jak również dwóch kierowców i pilot. Wszyscy zostali zlokalizowani i objęci kwarantanną domową.

Łącznie do tej pory w Polsce stwierdzono osiem przypadków zarażenia koronawirusem.

– Dziennie jesteśmy w stanie wykonać ponad dwa tysiące testów na obecność koronawirusa, obecnie takich testów wykonywanych jest około 90-100 – powiedział na konferencji rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat