Już w środę Napoli z Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim w składzie rozegra bardzo ważny, wyjazdowy mecz z Liverpoolem w piątej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wiadomo już, czy polski napastnik będzie do dyspozycji trenera.

Dziś w południe włoski klub opublikował listę zawodników powołanych na spotkanie przeciwko zwycięzcy poprzedniej edycji Champions League. Wśród powołanych na ten mecz ponownie zabrakło Arkadiusza Milika, który wciąż nie uporał się z kontuzją mięśni brzucha. Odnawiający się uraz wykluczył go z udziału w dwóch poprzednich ligowych pojedynkach przeciwko Genoi i Milanem, a także z występów w narodowej kadrze przeciwko Izraelowi i Słowenii.

Liverpool jest prawdziwą zmorą Arkadiusza Milika. Obie drużyny mierzyły się ze sobą w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów na szczeblu fazy grupowej. W decydującym o awansie pojedynku Polak nie wykorzystał znakomitej okazji bramkowej (jego uderzenie obronił Alisson), wskutek czego włoski zespół przegrał ten mecz i nie zdołał awansować do następnej rundy rozgrywek.

Po czterech rozegranych spotkaniach fazy grupowej, liderem grupy E jest Liverpool, mający na swoim koncie dziewięć punktów. Napoli zajmuje drugie miejsce z ośmioma oczkami na koncie, zaś na trzeciej lokacie plasuje się austriacki FC Salzburg (cztery punkty). Tabelę zamyka belgijski Genk, który jak dotąd zdołał zaledwie zremisować jedno spotkanie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę