Jest decyzja w sprawie występu Arkadiusza Milika w kluczowym meczu Ligi Mistrzów

Już w środę Napoli z Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim w składzie rozegra bardzo ważny, wyjazdowy mecz z Liverpoolem w piątej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wiadomo już, czy polski napastnik będzie do dyspozycji trenera.

   

Dziś w południe włoski klub opublikował listę zawodników powołanych na spotkanie przeciwko zwycięzcy poprzedniej edycji Champions League. Wśród powołanych na ten mecz ponownie zabrakło Arkadiusza Milika, który wciąż nie uporał się z kontuzją mięśni brzucha. Odnawiający się uraz wykluczył go z udziału w dwóch poprzednich ligowych pojedynkach przeciwko Genoi i Milanem, a także z występów w narodowej kadrze przeciwko Izraelowi i Słowenii.

Liverpool jest prawdziwą zmorą Arkadiusza Milika. Obie drużyny mierzyły się ze sobą w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów na szczeblu fazy grupowej. W decydującym o awansie pojedynku Polak nie wykorzystał znakomitej okazji bramkowej (jego uderzenie obronił Alisson), wskutek czego włoski zespół przegrał ten mecz i nie zdołał awansować do następnej rundy rozgrywek.

   

Po czterech rozegranych spotkaniach fazy grupowej, liderem grupy E jest Liverpool, mający na swoim koncie dziewięć punktów. Napoli zajmuje drugie miejsce z ośmioma oczkami na koncie, zaś na trzeciej lokacie plasuje się austriacki FC Salzburg (cztery punkty). Tabelę zamyka belgijski Genk, który jak dotąd zdołał zaledwie zremisować jedno spotkanie.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News