Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali w środę, że od soboty 30 maja zniesiony zostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej. Czy będzie to bezpieczne dla zdrowia?  Epidemiolodzy mają co do tego wątpliwości.

Prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu, na którym leczone są osoby ciężko przechodzące COVID-19, stwierdził, że „to jeszcze nie ten czas” na rezygnowanie z noszenia maseczek.

– Po dwóch tygodniach spadku znów obserwujemy zwiększenie liczby osób, które trafiają do naszego szpitala z zakażeniem koronawirusem. O ile można myśleć o zdjęciu maseczek w takich miejscach jak parki czy nawet ulice, to na pewno nadal powinniśmy ich używać w sklepach, komunikacji miejskiej czy restauracjach – powiedział prof. Simon w rozmowie z „Gazetą Wrocławską”.

Specjalista podkreślił, że maseczki są ważne zwłaszcza dla osób starszych, które są najbardziej narażone. – Młodzi zakażenie przejdą bezobjawowo. Ale mogą przecież zarazić starszych, a dla nich koronawirus może być śmiertelny – przestrzegł Krzysztof Simon.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat