Lawina
Fot. Twitter | Gurbaksh Singh Chahal

Do tragicznego zdarzenia doszło w ostatni wtorek w Tybecie. Na jedną z autostrad zeszła śmiercionośna lawina, w wyniku czego życie jak dotąd straciło 28 osób. To jednak nie koniec operacji poszukiwawczo-ratowniczej.

Fatalne w skutkach zdarzenie miało miejsce w leżącej na wysokości 3000 metrów nad poziomem morza miejscowości Nyingchi. Na ujście tunelu w pewnym momencie zsunęły się tony śniegu i lodu, przez co ludzie nie mogli się z niego wydostać.

Lokalni ratownicy przekazywali, że do powstania lawiny doszło na skutek silnego wiatru. Media podały z kolei, że w czasie akcji ratowniczej udało się odnaleźć 53 rannych, z czego pięciu ma poważne obrażenia.

W wyniku lawiny życie straciło 28 osób, o czym poinformowała agencja New China. Akcja ratownicza trwała przez trzy kolejne dni – brało w niej udział 1348 ratowników i 236 pojazdów.

– Śnieg był tak głęboki, że sięgał ludziom do pasa, a droga była bardzo śliska. Wielu ratowników utknęło po drodze – powiedział pracownik lokalnego ośrodka zdrowia, według Global Times.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę