Turcja
Fot. Habertürk TV Twitter

Fantastyczne informacje napłynęły z Turcji. We wtorek w tureckiej prowincji Kahramanmaras udało się uratować 17-latka, który przez 198 godzin pozostawał pod gruzami. Miał mnóstwo szczęścia, że ratownicy zdążyli wyjąć go na powierzchnię.

Liczby dotyczące ofiar tragicznego trzęsienia ziemi w Turcji są nieustannie aktualizowane. Według ostatnich oficjalnych szacunków życie straciło 29 605 osób, natomiast po stronie Syrii śmierć poniosło 3574 osoby.

Wraz z upływem godzin ratownikom wciąż udaje się wyciągnąć spod gruzów żywe osoby. W ostatnich dniach sporo szczęścia miała dziewczynka, którą uratowano po 178 godzinach od trzęsienia. Spekuluje się, że w pobliżu może być również uwięziona jej siostra.

Po 182 godzinach uratowano 13-letniego chłopca, natomiast najnowsze doniesienia informują o 17-latku, który pod gruzami spędził 198 godzin. Póki co nie wiadomo nic więcej na temat stanu zdrowia nastolatka.

Na terenach dotkniętych przerażającym trzęsieniem ziemi pracuje 238 tysięcy ratowniczych pracowników. Od początku tragedii z miejsc, które najbardziej ucierpiały ewakuowano już ponad 158 tysięcy mieszkańców.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę