Pixabay.com

Jedna z gdańskich uczelni wpadła na mocno kontrowersyjny pomysł. Podjęto decyzję, że zaliczenie jednego z przedmiotów na studiach będzie możliwe po obecności na zimowym obozie. Sęk w tym, że aby się na niego dostać potrzebne jest szczepienie na koronawirusa.

Zarządzenie Dziekana Wydziału Kultury Fizycznej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku wywołało niemałe poruszenie w sieci. W przedstawionym dokumencie widnieje informacja, że w obozie, który pozwala zaliczyć przedmiot mogą wziąć udział jedynie studenci w pełni zaszczepieni na COVID-19.

– Osoby niezaszczepione nie zostaną dopuszczone do uczestnictwa w obozie, a tym samym zostaną skierowane na powtarzanie przedmiotu – widnieje w zarządzeniu dziekana.

Z dalszej części dokumentu wynika, że studenci po przybyciu na miejsce zakwaterowania są proszeni o wypełnienie kwestionariusza sanitarno-epidemicznego. Dodatkowo będą musieli przedstawić paszport covidowy.

Dziekan AWFiS w Gdańsku dr Piotr Makar uzasadnił taką decyzję chęcią respektowania rządowych obostrzeń dotyczących branży hotelarskiej i sportowej. Uczelnia nie wskazała alternatywnego sposobu zaliczenia przedmiotu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę