Fot. ilustr/Pexels.com/Mart Production

Przedstawiciele archidiecezji w Bradze w północnej Portugalii wykazali się niezwykłym gestem. Kościół postanowił opłacić rachunki za prąd 650 najuboższym rodzinom z regionu, chcąc w ten sposób pomóc w dobie szalejących cen gazu.

Rosnące ceny tego surowca dotykają nie tylko Polskę. Astronomiczne stawki za węgiel kamienny czy gaz ziemny sprawiają, że z gwałtownie rosnącymi rachunkami muszą się mierzyć mieszkańcy praktycznie całej Europy.

Wiele najuboższych rodzin nie jest w stanie odnaleźć się w obecnej sytuacji, a rządy krajów niespecjalnie pomagają. W Portugalii pomocną dłoń postanowili wyciągnąć duchowni, którzy znaleźli sposób na to, aby pomóc potrzebującym.

Arcybiskup Jose Cordeiro z archidiecezji w Bradze w ostatni piątek poinformował, że władze postanowiły pokryć koszty zużycia energii elektrycznej przez 650 najbardziej ubogich rodzin, które mieszkają w tym regionie Portugalii.

– Projekt pozwoli na obniżenie kosztów związanych ze zużyciem energii i, oprócz zaopatrywania archidiecezji w zieloną energię, umożliwi wyprodukowanie energii wystarczającej do zaopatrywania w energię 650 potrzebujących rodzin – czytamy w oświadczeniu archidiecezji przesłanej do Agencji ECCLESIA.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!