Wypadek
Fot. Policja Lubelska

Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie nadkom. Andrzej Fijołek przekazał, że w środę doszło do koszmarnego wypadku przy ul. Lubelskiej w Puławach. Do sieci trafiło nagranie, jak kierujący BMW potrącił kobietę i dziecko na przejściu dla pieszych.

Jak wstępnie ustalono, 27-latek wjechał na pasy, mimo czerwonego światła. Lubelska policja udostępniła w sieci wideo, na którym widać, jak rodzina dzieckiem wchodzi na przejście dla pieszych, po czym matka i 3-latek zostali potrąceni.

– Gdy piesi zaczęli wchodzić na przejście (zgodnie z przepisami) na zielonym świetle, rozpędzone auto pojawiło się na pasach, potrącając dwoje pieszych. Siła uderzenia była tak duża, że matka i jej dziecko w ułamku sekundy znaleźli się w powietrzu. 22-latka oraz jej 3-letni syn z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala – przekazał Andrzej Fijołek z lubelskiej policji.

Puławscy policjanci bardzo szybko zdołali zatrzymać kierującego osobowym BMW. Na jego szczęście był trzeźwy, ale dodatkowo pobrano od niego krew, aby ocenić, czy nie był pod wpływem innych środków odurzających.

Jeżeli osoba poszkodowana odniesie ciężkie obrażenia ciała, sprawcy grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. – Nadmierna prędkość i niestosowanie się do przepisów drogowych często kończy się poważnymi obrażeniami lub śmiercią – dodał rzecznik lubelskiej policji.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę