fot. Twitter

Przedwczoraj – po publikacji białostockiego oddziału „Gazety Wyborczej” – ksiądz Andrzej Dębski stał się ogólnopolskim „celebrytą” i raczej anty-bohaterem. Duchowny miał składać młodej kobiecie agresywne, seksualne propozycje kiedy ta przypadkowo zaprosiła go do znajomych na Facebooku. Metropolita białostocki nałożył na niego karę. Wystarczająco surowa?

Arcybiskupowi Józefowi Guzdkowi – metropolicie białostockiemu – chyba nie spodobała się propozycja, którą Dębski złożył pewnej dziewczynie, która dość niefortunnie poznała go na Facebooku. „Będziesz pierwszą kobietą w historii wyr***aną w gabinecie metropolity białostockiego” – obiecywał dziewczynie Andrzej Dębski.

Na materiał wyborczej niezwłocznie zareagowało TVP, które zerwało umowę z duchownym. Był on związany z regionalną telewizją TVP3 Białystok, gdzie prowadził program „Ziarno” dla dzieci. Dziś pojawiło się stanowisko kurii.

Ks. Andrzej Dębski z „Ziarna” ukarany przez biskupa. Przestanie pełnić posługę

W poniedziałek abp Guzdek wydał dekret w sprawie kary dla niewyżytego seksualnie księdza. Dębski został pozbawiony prawa do wykonywania jakiejkolwiek posługi duszpasterskiej i noszenia stroju duchownego. Oprócz tego otrzymał również nakaz „podjęcia terapii i pokuty w miejscu wskazanym przez metropolitę białostockiego”.

Powiązane: TVP zrywa umowę z księdzem z „Ziarna”. „Będę ją je**ł ostro, bardzo ostro”

Kuria wydała także komunikat, który opublikowano na oficjalnej stronie metropolii białostockiej. W oświadczeniu podkreślono, że takie zachowanie w oczach kurii „jest skandaliczne i niegodne postępowanie księdza” oraz „spowodowało uzasadnione oburzenie, smutek, ból i przygnębienie oraz stało się źródłem wielkiego zgorszenia”.

„Takie zachowanie kapłana nigdy nie powinno mieć miejsca. Metropolita Białostocki przeprasza wszystkich za zgorszenie spowodowane zachowaniem, które nie przystoi kapłanowi. Wyraża szczególne ubolewanie z powodu słów poniżających godność kobiety” – podsumowuje kuria w oświadczeniu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę