Lewis Hamilton miał wypadek na motocyklu!

Brytyjski kierowca Formuły 1, Lewis Hamilton uległ wypadkowi na motocyklu podczas kręcenia spotu reklamowego dla firmy Monster Energy. Do sytuacji doszło na torze w Walencji.

Firma Monster Energy jest głównym sponsorem dwóch kierowców – Lewisa Hamiltona i Valentino Rossiego. Obaj wzięli udział w nagraniu klipu reklamowego na torze w Walencji. Sportowcy na potrzeby spotu zamienili się ze sobą maszynami – pierwszy z nich zasiadł na motocyklu Włocha, zaś drugi usiadł za kierownicą bolidu brytyjskiego mistrza świata Formuły 1.

Rossi, który niegdyś mógł dołaczyć do zespołu Ferrari i odbywać profesjonalne jazdy, bardzo dobrze radził sobie z prowadzeniem bolidu Hamiltona. Brytyjczyk radził sobie zgoła odmiennie – okazało się, że motocykl 9-krotnego mistrza świata MotoGP był dla niego zbyt trudny do opanowania. Według pierwszych informacji, wskutek upadku Hamiltonowi na szczęście nic się nie stało, choć motor Rossiego uległ zniszczeniu.

Czytaj także:  Uciekał autem. Potrącił kobietę w ciąży i ojca z dzieckiem!

To nie pierwszy raz, gdy Lewis Hamilton próbował swoich sił na motocyklach. Przed rokiem kierowca testował na torze w hiszpańskim Jerez Yamahę w specyfikacji World Superbike, czyli zdecydowanie słabszy, niż to miało miejsce na torze w Walencji. Wówczas jazda próba również zakończyła się niegroźnym upadkiem.

Komentarze