Organista rozbawił cały cmentarz w Przykonie. Wszystko nagrano
fot. TikTok

Wszystkich Świętych to raczej dzień smuty, refleksji i wspominania tych, którzy już odeszli – tak to przynajmniej wygląda na większości polskich cmentarzy. Tymczasem w jednej z wielkopolskich miejscowości klimat zadumy przełamał organista. Nagranie, na którym uwieczniono jego śpiew, szybko stało się hitem internetu. Zebrani na cmentarzu wierni nie mogli powstrzymać chichotu!

Za sprawą niecodziennej oprawy cmentarnego nabożeństwa w dniu Wszystkich Świętych, zebrani tam wierni nie mogli powstrzymać się od śmiechu. Za sprawą dość oryginalnego śpiewu organisty o małej miejscowości Psary (woj. wielkopolskie) wie już cały internet. W ciągu zaledwie doby oryginalny – udostępniony na TikToku – filmik obejrzało 70 tys. widzów. Co tam się wydarzyło?

Z zadumy i skupienia w modlitwie wybudził wiernych organista, którego wyczyn uwiecznił użytkownik TikToka a_nowak420. „Moc na cmentarzu w Przykonie” – podpisał krótkie nagranie jego autor. Chodziło o wykonanie przez organistę modlitwy „Baranku Boży” w trakcie liturgii. Głos najwyraźniej odmówił mu posłuszeństwa, gdyż zaśpiewał modlitwę bardzo nieczysto. Niektórzy nie mogli powstrzymać się w tym momencie od śmiechu!

Organista dał czadu na nabożeństwie Wszystkich Świętych. Wierni nie mogli powstrzymać się od śmiechu!

Kiedy pod filmikiem zaczęły gromadzić się komentarze użytkowników okazało się, że ten organista daje „moc” nie tylko w dniu Wszystkich Świętych, ale również w czasie innych nabożeństw. Najwyraźniej odbiór jego wokalu to kwestia gustu, gdyż – jak podaje „Fakt” – organista pracuje już w parafii Przykona ponad 20 lat!

„Mieszkam w Przykonie i ten organista to hit na każdej mszy” – brzmi jeden z komentarzy pod filmikiem.

„Kto w Przykonie mieszka, ten się w cyrku nie śmieje” – napisał złośliwie inny internauta.

Nie zabrakło także głosów krytycznych dla samego nagrywania TikToków na cmentarzu. Przez niektórych zostało to odebrane, jako przesada. „Przeraża mnie, że nawet na cmentarzu wszystko się nagrywa. Gdzie miejsce na czas zadumy?” – zwróciła uwagę użytkowniczka portalu.

W jednym z komentarzy pojawił się także głos, że organista jest podobno po udarze, co powoduje u niego nieczysty wokal. Tej informacji nie udało się na razie potwierdzić, ale jeśli to prawda, to nie wypada się śmiać a pogratulować – konsekwencji w wykonywaniu swojej pracy, pomimo przeciwności!

@a_nowak420

#dc #fyp #dlaciebie #muzyk #ballada #fp

♬ dźwięk oryginalny – 303


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę