Do makabrycznego wypadku doszło tuż przed metą pierwszego etapu Tour de Pologne 2020, gdy Dylan Groenewegen mierzył się o zwycięstwo z Fabio Jakobsenem. Ten pierwszy zaraz przy mecie zmienił tor jazdy, zjechał w stronę barierek, nie zostawiając miejsca dla rozpędzonego przeciwnika.

Fabio Jakobsen po kraksie w pierwszym etapie Tour de Pologne jest w bardzo ciężkim stanie. – Duże zagrożenie życia. Mamy do czynienia z urazem mózgowo-czaszkowym – powiedziała lekarka TdP 2020, Barbara Jerschina.

Fabio Jakobsen po makabrycznym wypadku, do którego doszło na finiszu pierwszego etapu Tour de Pologne, stracił dużo krwi, pracujący na miejscu lekarze mieli problem z intubacją kolarza.
Jakobsena przetransportowano do szpitala w Sosnowcu. – Jest ogromne zagrożenie życia. Potrzebuje naszej ciepłej energii i mam nadzieję, że przeżyje – mówi lekarka TdP 2020, Barbara Jerschina.

– Zrobiliśmy wszystko co można. Warunki do pracy były bardzo trudne. Mamy do czynienia z ciężkim urazem mózgowo-czaszkowym. Ma połamane podniebienie, więc były trudności z zaintubowaniem. Podłączyliśmy tlen i utrzymywaliśmy czynności życiowe. Samo serce pracowało bardzo dobrze – opisuje Barbara Jerschina.

Źródło: wp.pl


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę