Premier Mateusz Morawiecki w piątkowym wpisie na Facebooku wysoko ocenił działalność szpitali tymczasowych uruchamianych w związku z gwałtownie wzrastającą liczbą osób zakażonych koronawirusem i wymagających hospitalizacji. Szef rządu podkreślił, że politycy opozycji, którzy krytykowali ideę powstawania takich placówek – ze względu m.in. na wysokie koszty ich funkcjonowania – powinni za swoje słowa przeprosić.

Premier oświadczył również, że powołanie szpitali rezerwowych przez rząd PiS to  „jedna z takich decyzji, którą (w odróżnieniu od naszych przeciwników) podjęliśmy nie w oparciu o polityczną kalkulację i PR, ale mając na celu ochronę zdrowia i życia Polaków”.

Zdaniem Morawieckiego szpitale tymczasowe się sprawdziły i dlatego politycy opozycji muszą przeprosić za ich krytykę.

„Były i nadal są one mocno krytykowane przez opozycję – że to niepotrzebny wydatek, że stoją puste, a środki i lekarzy można skierować gdzie indziej. Myślę, że wiele osób powinno teraz dokonać refleksji i powiedzieć: »przepraszam«. Teraz widać, że ostrożność i zapobiegliwość to właściwa taktyka – szpitale tymczasowe są niezbędne i działają tak, jak przewidywaliśmy. Spełniają swoją funkcję – ratują życie Polaków” , podkreślił szef rządu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę