lody
fot. Pexels

Latem lodziarnie oblegane są przez rzesze klientów. A czy wiecie, jakie są najdziwniejsze smaki lodów? Poniżej znajdziecie listę najbardziej kuriozalnych pozycji z różnych zakątków świata. Wśród nich znajduje się też intrygujący wariant z Polski. Możecie go spróbować, będąc nad morzem.

Najbardziej popularnymi smakami lodów są oczywiście czekoladowy, śmietankowy, waniliowy, a oprócz nich cały wachlarz smaków owocowych. Jednak w niewielkich, rzemieślniczych lodziarniach znajdziemy też smakołyki o wymyślnych smakach. Ich producenci do granic możliwości rozkręcają swoją wyobraźnię, by zaintrygować i przyciągnąć klientów.

Najdziwniejsze smaki lodów

Nad Bałtykiem można spróbować lodów o smaku bursztynów. Mają one pomarańczowo-żółtą barwę i smakują żywicą, można wyczuć w nich także nuty ginu i igliwia.

Zresztą nad polskim morzem znajdziemy też lody o smaku marchewki z curry. Inspirację na tę orientalną wersję zaczerpnięto z egzotycznych krajów, gdzie cieszą się sporym uznaniem. Mają lekko pomarańczowe zabarwienie, są słodkawe i pełne aromatu.

Jeśli chcecie skosztować pikantnych lodów, wyruszcie w podróż do Japonii. Zamówicie tam lody ogórkowe z wasabi. Mają kuszącą zieloną barwę i orzeźwiający ogórkowy smak, który wspaniale pogłębia zielony chrzan. Niejednego smakosza przyciągną też delikatne i puszyste lody o smaku miodu i koziego serka.

Oryginalne męskie smaki

Uważacie, że lody są dobre dla dzieci i kobiet? Nie tylko. Każdy mężczyzna z pewnością sięgnie po lody z dodatkiem bekonu. Ich uzupełnieniem jest chrupiący karmel albo syrop klonowy. Na szczególną uwagę zasługują też lody o smaku skrzydełek z KFC. Ich produkcją zajmuje się jedna z amerykańskich firm. Nie ulega wątpliwości, że zachwycą wszystkich koneserów drobiu, którzy jednocześnie szukają czegoś, co ich orzeźwi.

Uzupełnienie mięsnych smaków lodów może stanowić piwna gałka o smaku Guinnessa. Wielu panów jak najbardziej lubi popijać mięsne przekąski bursztynowym trunkiem. Niestety, nie wszystkie lody o nietuzinkowych smakach dostaniecie w naszych lodziarniach, lecz niektóre opcje mogą być dla was motywacją do stworzenia domowych, orzeźwiających przysmaków. Lody waniliowe czy truskawkowe możecie przyrządzić według naszej receptury.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę