Niebezpieczny wypadek Amerykanki na MŚ w kolarstwie! (WIDEO)

Główna faworytka do złota mistrzostw świata w indywidualnej jeździe na czas w drugiej części wyścigu straciła panowanie nad rowerem i wypadła z zakrętu. Amerykanka ma złamaną kość udową.

   

Chloe Dygert Owen na początku zaczęła znakomicie. Zawodniczka miała świetne międzyczasy i ambitnie pędziła po drugie z rzędu złoto MŚ. Na jednym z zakrętów doszło do niebezpiecznego wypadku. 23-latka straciła panowanie nad rowerem i przeleciała przez barierę ochronną. Amerykanka spadła z wysokiej skarpy. Na powtórkach telewizyjnych można wyraźnie zauwazyć, że Chloe

Dygert Owen ma problemy techniczne z rowerem i to mogło być przyczyną koszmarnego wypadku.

   

Na miejsce natychmiast dotarły służby medyczne. Chloe Dygert Owen ma otwarte złamanie kości udowej, spowodowane uderzeniem o barierę.

Amerykański Związek Kolarski opublikował komunikat za pomocą mediów społecznościowych, że zawodniczka Chloe Dygert Owen jest przytomna. „Jesteśmy w kontakcie z naszymi trenerami i zespołem we Włoszech. Opublikujemy raport o jej stanie zdrowia, gdy tylko uzyskamy absolutnie jasne potwierdzenie” – napisano.

Amerykanka mimo tak młodego wieku ma już na koncie wiele medali w kolarstwie szosowym oraz torowym. Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro wraz z koleżankami zdobyła srebro w wyścigu drużynowym na dochodzenie. W tej konkurencji Amerykanka ma w swojej kolekcji jeszcze trzy złote medale mistrzostw świata. Dwukrotnie udało jej się zająć miejsce na najwyższym stopniu podium MŚ w wyścigu indywidualnym na dochodzenie.

W kolarstwie szosowym dwa razy była najlepszą zawodniczką w jeździe indywidualnej na czas podczas mistrzostw świata w Richmond w 2015 oraz w Yorkshire w 2019 roku.

Złoty medal w Imoli zdobyła Holenderka Anna van der Breggen, z czasem 40.20,14. Drugie miejsce na podium zajęła Szwajcarka Marlen Reusser. Brąz zdobyła inna Holenderka Ellen van Dijk (strata 31,46).

Anna Plichta zajęła 14. miejsce (strata 2.21,37).

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News