Niebezpieczny wypadek Amerykanki na MŚ w kolarstwie! (WIDEO)

Główna faworytka do złota mistrzostw świata w indywidualnej jeździe na czas w drugiej części wyścigu straciła panowanie nad rowerem i wypadła z zakrętu. Amerykanka ma złamaną kość udową.

Chloe Dygert Owen na początku zaczęła znakomicie. Zawodniczka miała świetne międzyczasy i ambitnie pędziła po drugie z rzędu złoto MŚ. Na jednym z zakrętów doszło do niebezpiecznego wypadku. 23-latka straciła panowanie nad rowerem i przeleciała przez barierę ochronną. Amerykanka spadła z wysokiej skarpy. Na powtórkach telewizyjnych można wyraźnie zauwazyć, że Chloe

Dygert Owen ma problemy techniczne z rowerem i to mogło być przyczyną koszmarnego wypadku.

Na miejsce natychmiast dotarły służby medyczne. Chloe Dygert Owen ma otwarte złamanie kości udowej, spowodowane uderzeniem o barierę.

Amerykański Związek Kolarski opublikował komunikat za pomocą mediów społecznościowych, że zawodniczka Chloe Dygert Owen jest przytomna. „Jesteśmy w kontakcie z naszymi trenerami i zespołem we Włoszech. Opublikujemy raport o jej stanie zdrowia, gdy tylko uzyskamy absolutnie jasne potwierdzenie” – napisano.

Amerykanka mimo tak młodego wieku ma już na koncie wiele medali w kolarstwie szosowym oraz torowym. Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro wraz z koleżankami zdobyła srebro w wyścigu drużynowym na dochodzenie. W tej konkurencji Amerykanka ma w swojej kolekcji jeszcze trzy złote medale mistrzostw świata. Dwukrotnie udało jej się zająć miejsce na najwyższym stopniu podium MŚ w wyścigu indywidualnym na dochodzenie.

W kolarstwie szosowym dwa razy była najlepszą zawodniczką w jeździe indywidualnej na czas podczas mistrzostw świata w Richmond w 2015 oraz w Yorkshire w 2019 roku.

Złoty medal w Imoli zdobyła Holenderka Anna van der Breggen, z czasem 40.20,14. Drugie miejsce na podium zajęła Szwajcarka Marlen Reusser. Brąz zdobyła inna Holenderka Ellen van Dijk (strata 31,46).

Anna Plichta zajęła 14. miejsce (strata 2.21,37).