Żubry
Fot. Lasy Państwowe Twitter

Praca leśników ma to do siebie, że w trakcie jej wykonywania może dojść do wielu nieoczekiwanych sytuacji. Pracownicy Nadleśnictwa Lesko podczas codziennych prac natknęli się na stado największych ssaków Europy, co było sporym wydarzeniem.

Leśnicy Lasów Państwowych często udostępniają w sieci materiały dotyczące swoich codziennych obowiązków. Internauci mogą dzięki temu poznać ciekawostki związane z otaczającą nas przyrodą i zobaczyć, co dzieje się w głębokich lasach.

Tym razem rąbka tajemnicy uchylili leśnicy z Nadleśnictwa Lesko na Podkarpaciu. W trakcie pracy towarzyszyły im żubry, które zgrupowały się w całe stado pomiędzy drzewami. Niestety, szelest z krzaków je odstraszył.

W opisie nagrania leśnicy dodali, że właśnie teraz żubrów na terenie ich nadleśnictwa jest najwięcej, dlatego prowadzona jest zimowa akcja dokarmiana. Dostarczana jest im specjalna karma, która jest zostawiana w odpowiednich „magazyno-paśnikach”.

Najbardziej cieszy nas fakt, że zauważyliśmy w tym roku bardzo dużo małych żubrzątek – nazywanych fachowo cielakami, często ssących jeszcze mleko matki. Nasza fotopułapka zarejestrowała beztroskie maluchy, które są pieczołowicie otoczone opieką przez całą rodzinę – stado żubrów – napisali leśnicy z Nadleśnictwa Lesko poinformowali na Facebooku.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę