Niemcy wprowadzają na święta twardy lockdown

Kanclerz Niemiec Angela Merkel potwierdziła w niedzielę, że w związku z pandemią koronawirusa od 16 grudnia do 10 stycznia będzie zamknięta większość sklepów, których działalność nie jest niezbędna.

   

Projekt rządowy, dotyczący kolejnych obostrzeń, został uzgodniony podczas spotkania Merkel z władzami krajowymi. Otwarte pozostaną tylko te sklepy, które są niezbędne co codziennego życia.

Merkel oświadczyła, że w dniach od 16 grudnia do 10 stycznia otwarte będą także apteki i banki. W tym okresie zamknięte będą natomiast szkoły, zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i salony tatuażu.

Zobacz także:  Kurski o zamordowaniu prezydenta Adamowicza: Gdyby zabójca oglądał TVP, być może nie doszłoby do tej tragedii
   

Obecnie w Niemczech obowiązują restrykcje wprowadzone na początku listopada, które niemieckie media określają jako „miękki lockdown”.

Od kilku tygodni są zamknięte bary i restauracje. Pozostają otwarte sklepy hurtowe i detaliczne, ale funkcjonują w reżimie sanitarnym. Na jednego klienta musi przypadać co najmniej 10 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Dotyczy to wszystkich sklepów o powierzchni do 800 metrów kwadratowych, natomiast w przypadku większej powierzchni właściciele placówek handlowych muszą zapewnić 20 metrów kwadratowych na klienta.

   
     

NIE PRZEGAP NAJCIEKAWSZYCH ARTYKUŁÓW

→ OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS