Włodarze Realu Madryt podjęli decyzję o zwolnieniu dotychczasowego trenera, Santiago Solariego. Jego miejsce zajął Zinedine Zidane, z którym Królewscy nie tak dawno święcili wielkie sukcesy.

Dziś popołudniu Real Madryt za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformował o powrocie byłego francuskiego piłkarza na trenerską ławkę. Zidane zastąpi na niej innego byłego gracza Królewskich, Santiago Solariego, który pełnił swoją funkcję od października 2018 roku. Ostatnie słabe wyniki okazały się jednak dla niego powodem zwolnienia.

Zinedine Zidane pożegnał się z Realem w maju 2018 roku, tuż po zdobyciu trzeciego z rzędu pucharu za triumf w Lidze Mistrzów. Wcześniej z Francuzem u sterów drużyna ze stolicy Hiszpanii wywalczyła mistrzostwo i Superpuchar Kraju, dwukrotnie Superpuchar Europy i dwukrotnie Klubowe Mistrzostwo Świata.

W obecnym sezonie Zidane i Real najprawdopodobniej nie wywalczą żadnego trofeum. Królewscy nie występują już w Pucharze Króla ani w Lidze Mistrzów (odpadli po dotkliwej porażce
z Ajaxem Amsterdam). W lidze hiszpańskiej z kolei na 11 meczów przed końcem sezonu tracą aż 12 punktów do liderującej FC Barcelony.

Zinedine Zidane podpisał kontrakt do 30 czerwca 2022 roku. Według hiszpańskich mediów, prezydentowi klubu, Florentino Perezowi wystarczyły zaledwie dwie rozmowy, aby przekonać Francuza do powrotu.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę