Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwrócił się ze specjalnym apelem do rządu Mateusza Morawieckiego. Zdaniem Jurka Owsiaka w obecnej sytuacji, gdy przybywa zakażonych koronawirusem, władze nie powinny zajmować się organizacją wyborów. W opinii założyciela WOŚP miliony złotych, które wydawane są na organizację głosowania korespondencyjnego, należy przeznaczyć na wsparcie niedofinansowanych szpitali.

„Wczoraj odebrałem z magazynu firmy Paramedica 100 łóżek amerykańskiej firmy Hill-Rom, które już rozjeżdżają się po Polsce, trafiając na oddziały intensywnej terapii wielu szpitali, z przeznaczeniem dla najbardziej zagrożonych pacjentów walczących z koronawirusem o życie. To łóżka najlepszej światowej klasy, których żywotność wynosi przynajmniej 15 lat. Kosztowały 3.249.882 złote”, pisze Owsiak na Facebooku.

„Druk kart do głosowania kosztować będzie przynajmniej 9 milionów złotych. Moglibyśmy kupić za to niemal 300 takich łóżek. Proszę o natychmiastowe wstrzymanie jakichkolwiek wydatków związanych z wyborami i przekazanie tych pieniędzy na wsparcie systemu ochrony zdrowia w Polsce”, apeluje szef WOŚP.

https://www.facebook.com/jerzyowsiak/posts/2906511659427807


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę