Obajtek
fot. Dreamstime

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek ogłosił wakacyjną obniżkę cen paliw. Promocja na stacjach polskiego koncernu wejdzie w życie 30 czerwca i potrwa przez okres wakacyjny, aż do 31 sierpnia. Jest jednak pewien haczyk! Z promocji na Orlenie będzie można skorzystać, spełniając pewne warunki, które szerzej wyjaśnił Obajtek.

Prezes Orlenu niczym magik sprawi, że ceny na stacjach Orlen spadną w okresie wakacyjnym. Daniel Obajtek ogłosił promocję w czasie konferencji na jednej z warszawskich stacji koncernu. „Temperatura rośnie, a ceny na Orlenie zaczną spadać. Ogłaszam obniżkę cen paliw” – zapowiedział hucznie.

Promocja będzie wzorowana na ubiegłorocznej akcji Orlenu. Obajtek wyjaśnił, że na stacjach PKN zapłacimy za paliwo 30 gr mniej za każdy litr. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny cena zostanie obniżona o 45 gr na litrze. Promocja potrwa od 30 czerwca do 31 lipca.

Są jednak pewne warunki, które będzie trzeba spełnić, aby skorzystać z tańszego paliwa. Jak podkreślił prezes Orlenu – w czasie obowiązywania promocji zatankować po preferencyjnych cenach będzie można 4 razy w miesiącu. Promocja obowiązuje przez dwa miesiące, toteż – w sumie – zapłacimy mniej za osiem tankowań po 50 litrów każde.

Posiadacze Karty Dużej Rodziny zapłacą aż o 45 gr mniej. To jednak nie wszystko. Jak donosi „Fakt” – rabaty obejmą tylko uczestników programu lojalnościowego „Vitay” – posiadaczy aplikacji lub plastikowej karty.

Daniel Obajtek zapowiada wakacyjną obniżkę cen paliw na stacjach Orlen. Inne stacje przygotowują oferty konkurencyjne

Podobną promocję ogłosiła jeszcze w czerwcu sieć stacji Circle K. W ramach akcji „Summer Day” w piątek, 23 czerwca, klienci Circle K będą mogli skorzystać z rabatów na paliwa miles oraz milesPLUS. Zaraz potem zostanie uruchomiona akcja „Summer Weekends”, dzięki której klienci zaopatrzą się w każdy rodzaj paliwa po cenie niższej, niż normalnie.

„23 czerwca powitamy wakacje cyklem zniżek na stacjach paliw Circle K. Tego dnia wystartujemy z rabatem w wysokości aż 50 gr/l, który pozwoli obniżyć koszt jednorazowego tankowania nawet o 25 zł. Dodatkowo w każdy wakacyjny weekend od 23 czerwca godz. 17:00 aż do 3 września nasi klienci zatankują dowolne paliwo o 35 gr/l taniej. Przy intensywnych podróżach możemy sporo zyskać – przykładowo zakup 85 litrów paliwa z weekendowym rabatem pozwoli zaoszczędzić blisko 30 zł” – poinformował Rafał Droździak, szef marketingu i komunikacji w Circle K Polska, przytacza „Fakt”.

Akcja obejmuje 400 stacji Circle K w całej Polsce. Aby kupić paliwo po preferencyjnej cenie konieczne jest posiadania karty „Extra”. Rabat jest naliczany za zatankowanie maksymalnie 85 litrów w ramach jednej transakcji.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!