Hulajnoga
Fot. Policja Sopot

Na jednej z ulic w Sopocie nietrzeźwy mężczyzna jechał hulajnogą elektryczną i potrącił 10-latka, który stał obok ścieżki rowerowej. Na szczęście chłopcu nic się nie stało, natomiast sprawca zapłaci łącznie 7,5 tys. złotych mandatu.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w ostatnią środę około godziny 23:00. Policjanci z Sopotu dostali wówczas zgłoszenie, że 10-latek został potrącony przez jadącego na hulajnodze elektrycznej. Mundurowi od razu udali się na miejsce zdarzenia.

– Mundurowi potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że 47-letni mieszkaniec Kalisza kierując hulajnogą elektryczną nie opanował jej, zjechał z drogi rowerowej i wjechał w 10-latka stojącego obok drogi dla rowerów – informuje podkom. Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Po badaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna miał aż dwa promile w wydychanym powietrzu. Pomimo powagi sytuacji, chłopcu na szczęście nie stało się nic poważnego i nie była potrzebna jego hospitalizacja.

Sprawca został ukarany aż dwoma mandatami. – Pierwszy w kwocie 5 tys. zł za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i drugi w wysokości 2,5 tys. zł za kierowanie hulajnogą w stanie nietrzeźwości – przekazała podkom. Lucyna Rekowska.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!