Fot.Facebook.com/pisorgpl

Jak wynika z kolejnych sondaży partyjnych, po zwycięstwo sięgnęłoby Prawo i Sprawiedliwość, ale nie rządziłoby w pojedynkę. Najnowsze wyniki dobitnie pokazują, jak zmieniają się przekonania wyborców.

W tym roku okaże się, czy Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić w Polsce po raz trzeci z rzędu. Obecnie wydaje się, że w przypadku zwycięstwa musiałoby sięgnąć po koalicjanta, co byłoby dla partii sporym ciosem.

Najnowsze sondaże pokazują, że w przyszłym Sejmie trzecią siłą może stać się Konfederacja. Zdaniem politologów, po jesiennych wyborach w Polsce może rządzić właśnie koalicja PiS – Konfederacja.

– Z wyników sondażu United Surveys wynika, że większość obywateli źle ocenia taki sojusz. Aż 42 procent pytanych odpowiedziało, że taka koalicja byłaby „zdecydowanie zła dla Polski”. 19 procent Polaków uważa, że rząd PiS – Konfederacja byłaby „raczej zła dla Polski” – donosi „Super Express”.

Zaledwie 2 procent wyborców jest zdania, że taki rząd byłby „zdecydowanie dobry dla Polski”. Kolejne 20 proc. badanych przyznało, że prawicowa koalicja była „raczej dobra dla Polski”. W badaniu wzięło udział łącznie 1000 osób.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę