Cmentarz
Fot. Wikimedia Commons

Od weekendu strażnicy miejscy w całej Polsce patrolują okolice cmentarzy, głównie pod kątem nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Mundurowi ostrzegają, że na skutek takich działań w okresie świątecznym mogą posypać się mandaty.

REKLAMA

W dniach poprzedzających Wszystkich Świętych w okolicach wielu cmentarzy pojawili się policjanci i strażnicy miejscy. Ich głównym zadaniem jest ochrona porządku – dbają między innymi o drożność dróg dojazdowych i reagują na przypadku niewłaściwego parkowania.

We Wszystkich Świętych strażnicy miejscy zadbają również o bezpieczeństwo pieszych. Będą informować też o zmianach w organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy, a gdy będzie to konieczne, będą podejmować także inne interwencje.

REKLAMA

– Skupimy się na zapewnieniu porządku, na informacji, na wskazywaniu i pouczaniu. Jednak w trudnych sytuacjach będziemy również wystawiać mandaty. Apelujemy do mieszkańców, żeby jechali na cmentarze komunikacją miejską – podkreśla Andrzej Czeran z gdańskiej straży miejskiej.

Strażnicy jednocześnie apelują, aby stosować się do wszystkich przepisów i nakazów. Nie będzie miał znaczenia fakt, że jest to świąteczny okres. Regularne łamanie reguł będzie skutkować masowymi mandatami.

REKLAMA