Polska zwalcza koronawirusa gorzej niż Bangladesz i Indie!

REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki przekonuje, że dzięki działaniom jego rządu oraz PiS Polska jest jednym z krajów świata najlepiej zwalczających pandemię koronawirusa. Jednak z analizy dokonanej przez renomowaną agencję Bloomberg wynika zupełnie coś przeciwnego.

W zestawieniu Bloomberga Polska znalazła się bowiem dopiero na 47 miejscu pod względem skuteczności zwalczania COVID-19. Analizą objęto 53 państwa świata.

Opracowując swój ranking, Bloomberg uwzględnił między innymi liczbę nowych zachorowań na 100 tys. osób w ostatnim miesiącu, liczbę zgonów związanych z koronawirusem w przeliczeniu na liczbę mieszkańców oraz jako odsetek wszystkich przypadków śmiertelnych w kraju.

REKLAMA

Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, wzięto również pod uwagę procent testów na koronawirusa zakończonych wynikiem dodatnim, dostępność szczepionek, skalę ograniczeń praw obywatelskich i możliwości prowadzenia działalności gospodarczej oraz prognozę rocznej zmiany PKB.

Po uwzględnieniu tych wszystkich wskaźników Polska znalazła się w rankingu na szóstym miejscu od końca. W skuteczności zwalczania koronawirusa uplasowała się m.in. za takimi państwami jak Bangladesz, Indie i Turcja.

Podziel się: