Od dłuższego czasu sytuacja GKS-u Bełchatów, delikatnie mówiąc, nie jest najlepsza. Dziś kibice klubu z województwa łódzkiego postanowili dać głośny wyraz swojego niezadowolenia, kierując swój przekaz do Polskiej Grupy Energetycznej.

Dziś od samego rana grupa kibiców GKS-u Bełchatów zablokowała drogę do lokalnej kopalni i elektrowni. Od godziny 5:15 do 7:00 ruch w tych kierunkach był niemożliwy. W ten sposób sympatycy klubu chcą dać wyraz swojego niezadowolenia wobec sytuacji, jaka obecnie ma miejsce. GKS od wielu lat jest sponsorowany przez Polską Grupę Energetyczną, która niedawno poinformowała, że po wygaśnięciu obecnej umowy nie zdecyduje się na podpisanie kolejnej.

Na Facebooku pojawił się wymowny wpis, w którym kibice poinformowali o swoich kolejnych planach. – Przechodzimy do kolejnego etapu naszej walki w obronie upadającego GKS-u! Zaczynamy od blokady zaledwie jednej drogi – kolejnym krokiem będą blokady WSZYSTKICH dróg dojazdowych do kopalni i elektrowni z Bełchatowa, Szczercowa i Radomska – brzmi treść ogłoszenia.

Część kibiców jeszcze dosadniej tłumaczyła, dlaczego w ich opinii dzisiejsze protesty były zasadne. – Nasz klub został na lodzie, a inne kluby w Polsce są przez PGE sponsorowane. Blokujemy dziś i myślę, ze jeśli PGE będzie nadal tak oportunistyczne w stosunku do GKS-u, to tych protestów będzie więcej – napisał jeden z fanów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę