Wczoraj wieczorem odbyła się coroczny Plebiscyt Przeglądu Sportowego i Polsatu, podczas którego wybrano Najlepszego Sportowca Roku 2018. W głosowaniu zwyciężył siatkarz, Bartosz Kurek, który wyprzedził Kamila Stocha i Michała Kubiaka.

Ubiegły rok stanął pod znakiem wielkich sukcesów polskich siatkarzy i skoczków narciarskich. Pierwsi z nich obronili tytuł mistrzów świata, pokonując w finale rozgrywanego we Włoszech i Bułgarii turnieju Brazylię 3:0. Drudzy z kolei wywalczyli brąz w drużynowym konkursie na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu i Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie.
Największe sukcesy spośród skoczków narciarskich w 2018 roku święcił jednak lider naszej kadry, Kamil Stoch. 31-latek zdobył olimpijskie złoto na dużej skoczni w Pjongczangu, wygrał Turniej Czterech Skoczni, a także triumfował w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Głosowanie jednak wyłoniło jako zwycięzcę Bartosza Kurka. Atakujący reprezentacji Polski siatkarzy w wielkim stylu poprowadził kadrę do niebywałego sukcesu w Bułgarii i Brazylii, zgarniając do tego miano MVP turnieju i tytuł najlepszego siatkarza Europy 2018 roku. 30-latek stał się tym samym pierwszym siatkarzem, który triumfował zdobył nagrodę dla Najlepszego Sportowca Roku.

Podium zamknął inny reprezentant Polski w siatkówce, Michał Kubiak. W czołowej piątce znaleźli się ponadto lekkoatletka, Justyna Święty-Ersetic oraz lekkoatleta, Adam Kszczot. Siódme miejsce zajęła Anita Włodarczyk, triumfatorka z 2016 roku, natomiast dziewiąte przypadło Robertowi Lewandowskiemu, zwycięzcy z 2015 roku.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna