Dziś o godzinie 12:30 w szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów. Tradycyjnie, na tym etapie rozgrywek kibiców będzie czekało kilka hitowych pojedynków.

Na poziomie fazy grupowej, pierwsze miejsce w swoich grupach zajęły PSG, Manchester City, Bayern, Liverpool, Juventus, FC Barcelona, RB Lipsk i Valencia. Drugie lokaty z kolei zajęły Real Madryt, Tottenham, Atalanta, Atletico Madryt, Napoli, Borussia Dortmund, Olympique Lyon, Chelsea. Fakt ten miał swoje przełożenie w kontekście losowania par następnej rundy.

Dziś o 12:00 w Nyonie wylosowano pary, które powalczą o awans do ćwierćfinału. Najciekawiej zapowiadają się pojedynki Realu Madryt z Manchesterem City i Atletico Madryt z Liverpoolem.

Pary 1/8 finału Ligi Mistrzów

Borussia Dortmund – Paris Saint-Germain
Real Madryt – Manchester City
Atalanta Bergamo – Valencia
Atletico Madryt – Liverpool
Chelsea – Bayern Monachium
Olympique Lyon – Juventus
Tottenham – RB Lipsk
Napoli – FC Barcelona

Na tym etapie rozgrywek każdy z zespołów, który zajął pierwsze miejsce mierzył się z drużynami, które wywalczyły awans z drugiego miejsca. Według regulaminu Ligi Mistrzów, nie mogły na siebie trafić ekipy z tego samego kraju i z tej samej grupy. W obecnej edycji pierwszy raz w historii miała miejsce sytuacja, że komplet 16 zespołów 1/8 finału pochodził z lig z tzw. TOP 5, czyli angielskiej, hiszpańskiej, niemieckiej, włoskiej i francuskiej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę