rabarbar w ogrodzie
fot. Unsplash

Rabarbar to roślina, która nie jest zbyt wymagająca. Najważniejsze, aby odpowiednio wcześniej przygotować ziemię, posadzić warzywo w nasłonecznionym miejscu i regularnie podlewać. A jaka ziemia do uprawy rabarbaru będzie najlepsza? Kiedy należy go sadzić? Wszystko wyjaśniamy.

W sezonie rabarbar można kupić prawie na każdym straganie czy w sklepie, za nieduży pęczek zapłacimy ok. 10 zł. A co jeśli chcemy samodzielnie uprawiać to warzywo i cieszyć się zbiorami każdego roku? Przede wszystkim musimy znaleźć dobrze nasłonecznione miejsce w ogródku. Rabarbar rozrasta się dość szybko. Jeżeli na początku posadzimy 2-3 sadzonki, to w szybkim czasie powstanie nam domowa plantacja.

Rabarbar – kiedy i jak go sadzić?

Roślinę najlepiej sadzić wczesną jesienią – we wrześniu i październiku. Miejsce powinno być dobrze nasłonecznione, ponieważ rabarbar lubi słońce. Aby cieszyć się zbiorami na wiosnę, wtedy najlepiej posadzić sadzonki rośliny. Warzywo siane z nasion nie rośnie zbyt intensywnie przez kilka pierwszych lat, na wiosnę można więc się nie doczekać plonów.

Idealna ziemia do uprawy rabarbaru

Sadzonki rabarbaru wymagają znacznej ilości substancji pokarmowych i mineralnych, zwłaszcza potasu, który jest potrzebny do optymalnego rozwoju rośliny. Ziemia, na której zamierzamy ją posadzić, powinna być odchwaszczona, nawożona kompostem z dodatkiem nawozów mineralnych. Za sprawą odpowiednio przygotowanego gruntu słodkie łodygi rozrosną się błyskawicznie, a my będziemy mogli rozkoszować się ich smakiem równie szybko.

Jeśli lubicie rabarbar, możecie przygotować z niego pyszne ciasto, dżem, a nawet racuchy.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę