Rząd zaostrza restrykcje przeciwko koronawirusowi. Dozwolone tylko maseczki!

   

Na środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił zaostrzenie restrykcji związanych z walką z pandemią koronawirusa w Polsce. Zostaną one wprowadzone od 27 lutego.

Podczas wirtualnego spotkania z dziennikarzami – szef resortu poddał się kwarantannie po tym, jak u szefa KPRM Michała Dworczyka został zdiagnozowany COVID-19 – Niedzielski poinformował, że do ochrony przed zakażeniem dopuszczalne będą wyłącznie maseczki. Ze względu na małą skuteczność zakazane zostaną szaliki, chusty czy tzw. arafatki. Nie będzie również można używać przyłbic, chyba że będą one stanowić dodatkowe – oprócz założonej maseczki – zabezpieczenie przed wirusem SARS-CoV-2.

   

– Dzisiejsze wyniki wskazują, że trzecia fala się rozpędza – mówił Niedzielski, nawiązując do zanotowanych ostatniej doby ponad 12 tysięcy zakażeń COVID-19. Minister dodał również, że szczyt trzeciej fali, zakładający udział brytyjskiego wariantu koronawirusa, ma być na średnim poziomie 10-12 tys. nowych przypadków dziennie.

W związku z wzrastającą ilością zachorowań w województwie warmińsko-mazurskim zostaje ponownie wprowadzone nauczanie zdalne w klasach I-III, zamknięte zostają również hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea, galerie, jak również baseny czy korty tenisowe.

   

Ponadto od 27 lutego osoby wracające ze Słowacji i Czech będą poddawane obowiązkowej kwarantannie, chyba że przedstawią zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na koronawirusa.

   

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę