W powietrzu wisi sensacyjny transfer trenerski. Niewykluczone, że selekcjoner polskiej reprezentacji w piłce nożnej w latach 2013-2018 Adam Nawałka zostanie już niedługo trenerem jednego z najlepszych klubów europejskich. Jak poinformował ukraiński portal Zbirna, Nawałka jest faworytem do objęcia funkcji głównego szkoleniowca drużyny Dynama Kijów.

https://www.facebook.com/zbirnacom/posts/604339373419763

Dziennikarze portalu informują, że w najbliższych dniach ma dojść do finalnych negocjacji przedstawicieli władz klubu ze stolicy Ukrainy z Nawałką.  Gdyby zakończyłyby się one sukcesem, to byłaby to pierwsza praca Nawałki  jako trenera poza granicami kraju.

Obecnie piłkarzy Dynama Kijów, legendarnego klubu, w którego barwach występował w przeszłości m.in. Oleg Błochin, jest były selekcjoner kadry Białorusi Aleksandr Chackiewicz, którego umowa wygasa w czerwcu.

Nawałka największy sukces odniósł z reprezentacją Polski podczas mistrzostw Europy we Francji w 2016 roku, awansując do ćwierćfinału rozgrywek.  W ostatnim sezonie trenował piłkarzy Lecha Poznań. Ze względu na słabe wyniki klubu w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy w marcu został zwolniony przez władze popularnego „Kolejorza”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę