Fot. Facebook.com/rzecznik.lekarzerodzinni

– Ostatnie statystyki Ministerstwa Zdrowia dotyczące zakażeń wskazują na to, że obostrzenia przyniosły rezultaty; mogą też świadczyć o skuteczności szczepień – stwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Resort zdrowia poinformował w niedzielę o 1 075 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i 46 zgonach chorych na COVID-19.

Sutkowski zauważył, że są to dane weekendowe, niższe szczególnie w zakresie zgonów, ale i tak „cały czas, od kilku tygodni, zmniejsza się liczba zakażeń i przypadków zgonów w szpitalach”.

– To jest pokłosie coraz lepszej sytuacji pandemicznej. Trzeba to skomentować jako dobre dane, które wskazują na to, że i obostrzenia przyniosły rezultaty, ale i pogoda pomogła w walce z koronawirusem – ocenił lekarz.

W ocenie Sutkowskiego ostatnie statystyki mogą też świadczyć o skuteczności szczepień. – W szpitalach obserwujemy głównie osoby starsze, niezaszczepione, albo osoby młodsze niezaszczepione. To one chorują – podkreślił prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę