Mieszanka imbiru, soku z cytryny, octu jabłkowego, miodu i wody to właśnie switchel. W XIX wieku był ulubionym napojem rolników na Karaibach. Dodawał im siły potrzebnej podczas ciężkiej pracy. Dodatkowo doskonale orzeźwiał i gasił pragnienie. Inne nazwy tego napoju to punch, swizzy lub imbir wodny. Co ciekawe, jest ulubionym napojem gwiazd Hollywood.

Do przygotowania tego energetycznego potrzebujesz szklankę ciepłej, przegotowanej wody, 2 łyżki octu jabłkowego, 1 łyżeczkę startego imbiru, 2 łyżeczki syropu klonowego lub miodu i sok z połówki.

Składniki należy dokładnie wymieszać a następnie schłodzić w lodówce. Najlepiej schować przygotowany napój na całą noc do lodówki. Można go przygotować w większej ilości i pić cały dzień. Jak informuje gotujmy.pl switchel można przechowywać w lodówce nawet do dwóch tygodni!

Jakie są właściwości zdrowotne napoju? Switchel ma właściwości pobudzające, poprawa przemianę materii, ma właściwości detoksykujące i świetnie działa na wzmocnienie odporności. Imbir rozgrzewa organizm, niweluje bóle i nudności. Sok z cytryny dostarcza witaminę C. Ocet jabłkowy przyśpiesza metabolizm. Switchel to naturalny izotonik, dzięki któremu nawodnisz organizm!


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!