Szef kuchni z Chin pokazał mi przepis na idealny ryż
Pixabay

Szef kuchni z Chin pokazał mi przepis na idealny ryż. Dzięki temu jest sypki i ma niezwykły smak. Poznaj trik i koniecznie go wypróbuj.

Ryż to dodatek do wielu dań. W Chinach jest to klasyk, dlatego to właśnie tam przygotowuje się go na milion różnych i pysznych sposobów. Ale ostatnio dowiedziałam się jak robić idealny w smaku i konsystencji ryż. Wystarczy dodać do niego pewien składnik. Sprawdź jaki i wypróbuj.

Szef kuchni z Chin pokazał mi przepis na idealny ryż. Przepis

Szef kuchni z Chin dodaje do ryżu żółtka! Nadaje to niesamowitej konsystencji i smaku. Poznaj krótki przepis.

Składniki:
»
1 filiżanka białego ryżu
» 2 filiżanki wody
» 2 żółtka jajek
» sól (do smaku)

Przygotowanie:

Wypłucz ryż pod bieżącą wodą, aż woda będzie przejrzysta, a następnie odsącz go. W dużym garnku zagotuj wodę, a potem dodaj sól.
Wsyp odsączony ryż do garnka z wrzącą wodą i zamieszaj delikatnie. Zmniejsz ogień, a potem przykryj garnek pokrywką i gotuj ryż przez około 15-20 minut, aż będzie miękki i wchłonie całą wodę. Nie zdejmuj pokrywki podczas gotowania.

W międzyczasie oddziel żółtka od białek jajek. Odstaw białka na później do lodówki. W oddzielnym naczyniu ubij żółtka, aż staną się gładkie i jednolite. Po ugotowaniu ryżu, wyłącz ogień i ostrożnie, za pomocą widełek lub łopatki, delikatnie wymieszaj żółtka z ugotowanym ryżem. Staraj się równomiernie rozprowadzić żółtka po całym ryżu. Przykryj garnek z ryżem pokrywką i pozostaw na kilka minut, aby żółtka delikatnie się ścięły.

I gotowe! Możesz go podać jako samodzielne danie lub jako dodatek do innych dań. Smacznego!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę