Pixabay.com

Prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim złożyła akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu Leszkowi S., któremu zarzuca się molestowanie dziewięciu dziewczynek. Mężczyzna przyznał się, że jest odpowiedzialny za skrzywdzenie trójki dzieci.

Do przestępstw miało dochodzić w okresie od 2000 do 2014 roku w domu mężczyzny, który znajduje się na terenie powiatu krotoszyńskiego. Dopiero w maju 2021 roku sprawa ujrzała światło dzienne. Wszystko za sprawą usiłowania popełnienia samobójstwa przez 17-letnią ofiarę.

Nastolatka opowiedziała o swojej traumie w rozmowie z lekarką w szpitalu. Ta z kolei postanowiła porozmawiać z rodzicami 17-latki. Jej rodzice natychmiast postanowili skierować sprawę na policję.

W efekcie 49-letni Leszek S. trafił do aresztu. Na podstawie śledztwa udało się wykazać, że mężczyzna był krewnym niektórych z ofiar. Zapraszał je do siebie, a przy tym kazał przyprowadzać koleżanki. Podejrzany ma żonę i dzieci.

Z uwagi na charakter śledztwa śledczy jak dotąd nie chcą przekazywać dokładniejszych szczegółów całej sprawy. Celem tego jest uniknięcie wtórnej wiktymizacji. Podejrzanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę