Nauczycielka krzyczała na ucznia i szarpała go? W poznańskiej szkole podstawowej odbyła się kontrola MEiN
fot. Pixabay

Przed egzaminem maturalnym z matematyki zaczęły się dziać trudne do uwierzenia rzeczy. Niektórzy nerwowo przeszukują sieć w nadziei na znalezienie przecieków. Oszuści dopuszczają się nawet wyłudzenia nagich zdjęć maturzystów w zamian za rzekomą pomoc.

Podobnie jak przy okazji innych egzaminów, przed maturą z matematyki wielu uczniów szuka jakichkolwiek przecieków w sieci. Niektórzy podają, że posiadają „pewniaki”, ale pojawiają się również propozycje za przekazanie rzekomych sprawdzonych informacji za pieniądze czy nagie zdjęcia.

Oszuści znaleźli więc niezwykle sprytny sposób na żerowanie na maturzystach. W sieci pojawiło się mnóstwo fałszywych informacji na temat tegorocznej matury z matematyki, na które łatwo się naciąć.

– Przykre są sytuacje, kiedy ktoś obiecuje wysłanie maturzystom arkusza w zamian za półnagie zdjęcie z durszlakiem na głowie. Takie sytuacje też się zdarzały – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dr Marcin Smolik.

Głównym miejscem publikowania fałszywych przecieków jest Twitter. Warto uważać i nie dać się oszukać, ponieważ z jednej strony można stracić pieniądze lub dobre imię, a z drugiej czas możliwy do wykorzystania na naukę.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę