fot Twitter | NEXTA

Były wiceprezes rosyjskiego Gazprombanku oraz jego najbliższa rodzina zostali znalezieni martwi. Krewni znaleźli ciało Władysława Awajewa, jego żony oraz 13-letniej córki. Jak podaje rosyjska gazeta „Komsomolskaja Prawda”, zwłoki znaleziono w ich mieszkaniu w Moskwie.

Podejrzenia krewnych wzbudził brak kontaktu z 50-letnim Władysławem Awajewem. Próbowali się do niego dodzwonić, ale przez dłuższy czas nie odbierał telefonu. Nie mogli skontaktować się także z jego żoną Eleną oraz córką. Wobec braku odzewu, krewni postanowili sprawdzić mieszkanie Awajewów w Moskwie. Na miejscu dokonali szokującego odkrycia. W mieszkaniu leżały zwłoki całej rodziny. Jak podała „Komsomolskaja Prawda”, w domu panował nieporządek – rzeczy były porozrzucane.

Nie żyje były wiceprezes Gazprombanku. Rosyjskie media: To rozszerzone samobójstwo

Według wstępnych hipotez rosyjskich śledczych, Awajew miał popełnić tzw. rozszerzone samobójstwo. Najpierw miał rzekomo zamordować swoją żonę i córkę, a na końcu sam się zabił. Rosyjscy śledczy twierdzą, że drzwi mieszkania były zamknięte od wewnątrz, a w ręki Awajewa znaleziono broń palną. Dodali również, że nie znaleziono śladów ingerencji osób trzecich.

Spoistość tej wersji wydarzeń nieco burzy jednak wypowiedź kierowcy Awajewa, którą przytoczyły rosyjskie media. Mówił, że widział się z nim w przeddzień tych tragicznych wydarzeń. Powiedział, że Awajew był w dobrym nastroju i nie widział u niego żadnych niepokojących zachowań – podały rosyjskie media.

Władysław Awajew był wiceprezesem Gazprombanku oraz dyrektorem firmy RT-Carbon. Posiadał też kontrolny pakiet udziałów w firmie Carbonix, która w ostatnim czasie stanęła na skraju bankructwa. Był zaangażowany politycznie. Awajew pracował wcześniej w kancelarii prezydenta Federacji Rosyjskiej oraz w Dumie Państwowej.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę