Ten majonez jest idealny do sałatki jarzynowej. Poleca go dietetyk

majonez i sałatka jarzynowa
fot. screen Youtube / Der Hobbybäcker / Pixabay

Sałatka jarzynowa bez majonezu? Też może smakować dobrze, ale popularny sos czynią tę potrawę kulinarnym hitem. W Wielkanoc na pewno zagości na stołach wielu Polaków. Przecież sałatka musi znaleźć się na każdej gościnie, bo chętnych na nią nigdy nie zabraknie. I chociaż można dodać do niej nietypowe składniki w postaci pora czy ananasa, to o jednym nie można zapomnieć. Chodzi oczywiście o dobry sos, który połączy kompozycję. A wiadomo, że sałatka z majonezem smakuje najlepiej. Każda rodzina ma swojego pewniaka, ale majonez majonezowi nierówny. Dr Michał Wrzosek bez skrupułów wskazał swojego faworyta, którym warto dosmaczyć sałatkę jarzynową.

REKLAMA

Majonez, mimo że jest zabroniony w dietach odchudzających, składa się głównie z oleju roślinnego. Ten jest skarbnicą nienasyconych kwasów tłuszczowych cennych dla naszego zdrowia – zaznacza ekspert. Dodaje też, że sam często sięga po majonez, ale podczas zakupów zwraca uwagę na kilka detali. Kupuje tylko taki o rzetelnym składzie (np. Go Vege z Biedronki), który nie jest wysoce kaloryczny. Oprócz tego dodaje go w niewielkiej ilości do zdrowych dań np. kanapek z pieczywa razowego z chudą wędliną.

Dietetyk wypowiedział się również na temat ponadczasowego kuchennego sporu dotyczącego dwóch znanych marek majonezu. Kielecki czy Winiary?

REKLAMA

Michał Wrzosek zaznaczył, że ten pierwszy ma naprawdę niezły skład i jest odrobinę mniej kaloryczny, a w dodatku został wyprodukowany w polskiej fabryce (Społem).

Żywieniowiec wskazał także majonez, który warto omijać w supermarkecie szerokim łukiem. Jest nim „Motyl”. Ma mnóstwo kalorii (najwięcej ze wszystkich majonezów) i podejrzany, długi skład. Zawiera jedynie jajka w proszku, a nie prawdziwe jajka!

REKLAMA

Dużo lepiej prezentuje się majonez Go Vege, który nie zawiera tylu dodatków i ma prawie 50% mniej kalorii. Dla osób, które dbają o linię to najlepszy wybór. Ale nawet Michała Wrzoska ten biedronkowy hit całkowicie nie przekonuje. Uważa, że sklepowy majonez – ideał do sałatki jarzynowej to jednak… Kielecki.

Podziel się: