Tragedia na Lubelszczyźnie. Pomagała koledze na działce, zmarła po uderzeniu drewnem

Karetka
Fot. Policja Lubelska

W poniedziałek w miejscowości Stary Brus w województwie lubelskim doszło do fatalnego wypadku. W trakcie prac porządkowych i związanych z cięciem drewna na opał, 56-letnia kobieta została uderzona w głowę jednym z polan drzewa. Niestety nie udało się jej uratować.

REKLAMA

Tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce tuż po godzinie 12:00 na działce rekreacyjnej w Starym Brusie w powiecie włodawskim. Służby ratunkowe dostały zgłoszenie, że w trakcie prac związanych z cięciem drewna doszło do wypadku z udziałem kobiety.

Uderzona drewnem kobieta nie żyje

Na miejsce przybyły straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, policja, a także śmigłowiec ratunkowy LPR. Mundurowi wstępnie ustalili, że 56-latka pojawiła się na działce, aby pomóc swojemu koledze w pracach nad porządkowaniem terenu i cięciem drewna.

REKLAMA

– W pewnym momencie 59-latek z gminy Stary Brus przerzucał przez stos drzewa jedno z polan. Niestety, nie widział, że za stosem drewna jest 56-latka. Rzucone przez niego polano nieszczęśliwie uderzyło kobietę w głowę. W wyniku odniesionych obrażeń mieszkanka Włodawy zmarła – informuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

Od razu na miejscu zdarzenia wykonane zostały oględziny i zabezpieczono ślady, które mogą pomóc w wyjaśnieniu okoliczności tego tragicznego wypadku. Będą one analizowane w toku prowadzonego postępowania.

REKLAMA

Podziel się: