23 kilogramy narkotyków w mieszkaniu. Mogłyby zabić miliony osób
fot. Biuro prokuratora ds. narkotyków w Nowym Jorku

W niepozornym stoliczku do kawy trzymał 23 kilogramy śmierci. Nowojorczyk z Bronxu w Stanach Zjednoczonych ukrył w swoim mieszkaniu narkotyki – fentanyl i heroinę – warte 7 milionów dolarów. To jednak nie wartość przechwyconych przez policję substancji jest w tym wypadku istotna, ale to ile MILIONÓW żyć udało się dzięki temu uratować.

Nowojorskiej policji udało się przechwycić narkotyki, które ukrywał w mieszkaniu na Bronxie 59-letni Samuel Rojas-Camacho. Wcześniej detektywi śledzili mężczyznę, obserwując gdzie się przemieszcza i do jakich budynków wchodzi. W końcu postanowili wkroczyć do akcji i okazało się, że trafili w „dziesiątkę”.

W stoliku do kawy policjanci znaleźli pakunki, przypominające cegły. Wewnątrz nich były heroina i jeszcze bardziej śmiercionośny fentanyl. Okazało się, że Rojas-Camacho był przygotowany do dystrybucji śmiertelnych substancji. W jednej z szaf znaleziono torebki oraz nalepki z nadrukiem „niszczyciel czaszek”, które prawdopodobnie miały posłużyć do porcjowania fentanylu i heroiny.

Fentanyl jest 100 razy silniejszy, niż morfina. Już 3 mg mogą zabić dorosłą osobę. Kilogram jest w stanie zabić 300 000 ludzi

„Usunięcie takiej ilości fentanylu i heroiny z naszych ulic równoznaczne jest z uratowaniem tysięcy ludzkich istnień” – skomentował Frank Tarentino, funkcjonariusz Drug Enforcement Administration, służby zwalczającej przestępczość narkotykową, cytowany przez „Polsat News”.

Jego ocena jest bardzo konserwatywna, bo policjanci mogli uratować nawet MILIONY ludzkich istnień. To nie przesada, gdyż jednym z narkotyków, znalezionych w mieszkaniu Rojasa-Camacho był fentanyl. To narkotyk, który zalewa Stany Zjednoczone. W czasie pandemii COVID-19 spowodował więcej zgonów wśród młodych ludzi, niż koronawirus. Jest 100 razy silniejszy od morfiny i uzależniający szybciej, niż morfina… O ile ktoś „zdąży” się nim uzależnić.

Przyjmuje się, że śmiertelna dawka fentanylu wynosi 3 mg, czyli trzy tysięczne grama. W przypadku heroiny jest to 30 mg. Oznacza to, że kilogram czystego fentanylu mógłby teoretycznie uśmiercić ponad 300 000 dorosłych osób. W mieszkaniu znaleziono co najmniej kilka kilogramów samego fentanylu, więc liczba potencjalnych ofiar byłaby liczona w milionach.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę